Dél-Erdélyi magyarság 1940-1944
A kormány újra engedélyezi a Déli Hírlapot, mint a Romániai Magyar Népközösség napilapját. Főszerkesztő: Vuchetich Endre.
A Déli Hírlap decemberi határidővel regény-, novella- és verspályázatot hirdet meg.
A Déli Hírlapban megjelenik a Romániai Magyar Népközösség hivatalos közleménye Gyárfás Elemér budapesti útjáról és ottani tárgyalásairól.
Papírhiány címén korlátozzák a Déli Hírlap terjedelmét.
A Déli Hírlap aznapi számában Kakassy Endre körkérdést tesz fel a dél-erdélyi magyar íróknak, és vallomásra szólítja fel őket írói hivatásukról s az előttük álló irodalmi feladatokról.
A Déli Hírlap népközösségi tulajdonba megy át, felelős szerkesztője dr. Puhala Sándor.
A Déli Hírlap példányszámát 10 000-re korlátozzák.
A Déli Hírlapról lekerül az alábbi felirat: "A Romániai Magyar Népközösség lapja".
Négy oldalra korlátozzák a Déli Hírlap terjedelmét.
A Déli Hírlap főszerkesztője mától Olosz Lajos. Felelős szerkesztője (dr. Puhala Sándor helyett) Martzy Mihály.
A Déli Hírlap aznapi beszámolója szerint a Takács Pál vezette bukaresti református elemi iskola minden tanulója naponta egy pohár tejet kap, kenyérrel együtt, teljesen ingyen. Mátis Endréné tanítónő ezenkívül ebédeltetési akciót szervez. Mindezt jótékony célú adományok teszik lehetővé.
A brassói magyar képzőművészeti kiállítás kapcsán nyilatkozik a Déli Hírlap aznapi számában Szabó Béni, a Romániai Magyar Népközösség brassói tagozatának elnöke. Fő üzenete: "Fogadjuk be otthonunkba a magyar művészetet."
Elekes Viktor rektor a Déli Hírlap aznapi számában nyilatkozza: a nagyenyedi Bethlen-kollégium öt tagozatára összesen 770 tanuló iratkozott be. Az elmúlt tanévben az intézetnek 422 "bennlakója" volt, 90 diák ellátását ingyenesen biztosították.
Ötvenkilenc éves korában meghal Marczy Mihály, a Romániai Magyar Népközösség bánsági tagozatának elnöke, a Déli Hírlap felelős szerkesztője.
A Déli Hírlap ideiglenes felelős szerkesztője Olosz Lajos, a napilap főszerkesztője lesz.
Nemes Elemér, a Királyhágómelletti Református Egyházkerület püspökhelyettese a Déli Hírlap aznapi számában nyilatkozza: az egyházkerület Romániához tartozó területén 27 református felekezetű elemi iskola (és egy óvoda) működik, 52 tanerővel.
A Déli Hírlap aznapi híre szerint XII. Pius pápa a "Pro Ecclesia et Pontifice" érmet a kereszttel adományozta Száva Máriának, Erzsébetváros r. kat. óvónőjének. A kitüntetést a katolikus templomban adta át a plébános.
A Déli Hírlap aznapi híre szerint, pappá szentelésének 50. évfordulója alkalmából, Pacha Ágoston megyéspüspök 20 000 lejt juttatott el a Romániai Magyar Népközösség bánsági irodájába, a diáksegély-akció javára.
A Déli Hírlapnak Árkosi Tamás elmondja: a romániai unitárius egyháznak a második bécsi döntés után tizenkét felekezeti elemi iskolája volt, de a "felmerült nehézségek" miatt csak kilenc kezdheti meg közülük az új tanévet.
Az aznapi Déli Hírlap szerint a Romániai Magyar Népközösség közbenjárására a román kormány engedélyt adott arra, hogy a katonai kórházakban a magyar ápoltak magyar nyelvű lapokat és könyveket olvashassanak, miután a cenzúra felülvizsgálta és jóváhagyta azokat.